MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Rodzaje zwiedzania

Rodzaje zwiedzania

Fragment byłego obozu Auschwitz I
Fragment byłego...

Istnieje możliwość wyboru różnych rodzajów zwiedzania:

 • Zwiedzanie ogolne (2,5 godz.)
 • Zwiedzanie ogólne (3,5 godz.)
 • Zwiedzanie ogólne w tzw. turach (3,5 godz.)
 • Zwiedzanie studyjne jednodniowe (6 godz.)
 • Zwiedzanie studyjne dwudniowe (4+4 godz.)

Zniżkowe ceny usług przewodnickich dla zorganizowanych grup młodzieży z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz grup studenckich z Polski. (więcej informacji)

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zwiedzają Miejsce Pamięci Auschwitz zgodnie ze specjalnie opracowanymi programami przygotowanymi przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (więcej informacji)

UWAGA! TERMINY ZWIEDZANIA MOŻNA REZERWOWAĆ W SERWISIE REZERWACJI: VISIT.AUSCHWITZ.ORG

 Przewodnika zarezerwować można:
- poprzez internet (do 5 dni przed terminem wizyty)
- (2-5 dni przed terminem wizyty)

Aktualny cennik.

Ceny mogą ulec zmianie bez wcześniejszej zapowiedzi. Ze względu na duże zainteresowanie odwiedzających rezerwacja przewodników powinna być dokonywana co najmniej miesiąc przed planowaną wizytą.

Przyjeżdżający w grupach zobowiązani są do zaangażowania przewodnika. Zapewni to sprawne poruszanie się po całym terenie byłego obozu, oraz zapoznanie się z jego historią i obiektami. Zaangażowanie przewodnika jest płatne. Do oprowadzania są uprawnieni tylko przewodnicy z licencją Muzeum. Przewodnicy oprowadzają w następujących językach: angielskim, chorwackim, czeskim, francuskim, hebrajskim, hiszpańskim, japońskim, niderlandzkim, niemieckim, norweskim, polskim, rosyjskim, serbskim, słowackim, szwedzkim, węgierskim i włoskim.

 • Zwiedzanie ogólne grupowe (czas zwiedzania ok. 2,5 godz.):
  zwiedzanie wybranych elementów wystawy stałej oraz obiektów na terenie obozu macierzystego Auschwitz I; zwiedzanie najważniejszych obiektów poobozowych w obozie Auschwitz II-Birkenau: baraki więźniarskie, rampa wyładowcza.
  UWAGA! Rezerwacje tego typu zwiedzania są akceptowane tylko w przypadku, kiedy godziny otwarcia Muzeum nie pozwalają na rezerwację zwiedzania standardowego 3,5 godz.
 • Zwiedzanie ogólne grupowe i w tzw. turach (czas zwiedzania ok. 3,5 godz.):
  zwiedzanie wystawy stałej oraz obiektów na terenie obozu macierzystego Auschwitz I; zwiedzanie najważniejszych obiektów poobozowych w obozie Auschwitz II-Birkenau: baraki więźniarskie, rampa wyładowcza, ruiny komór gazowych i krematoriów II lub III.
 • Zwiedzanie studyjne jednodniowe (czas zwiedzania ok. 6 godz.):
  specjalistyczne zwiedzanie obozu Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau poszerzone o wybrane wystawy narodowe oraz tzw. Centralnej Sauny i ruin komór gazowych i krematoriów IV i V.
 • Zwiedzanie studyjne jednodniowe lub dwudniowe (czas zwiedzania 2x4 godz.):
  w pierwszym dniu zwiedzanie wystawy stałej i wybranych wystaw narodowych oraz obiektów na terenie obozu macierzystego Auschwitz I; w drugim dniu zwiedzanie całego terenu obozu Auschwitz II-Birkenau wraz z ruinami komór gazowych i krematoriów II-V, barakami mieszkalnymi i sanitarnymi oraz budynku tzw. Centralnej Sauny.

W określonych godzinach istnieje możliwość utworzenia z osób indywidualnych grupy i zaangażowania przez nią przewodnika (do wyboru języki: polski, angielski, niemiecki, francuski, włoski i hiszpański).

Wytyczne Task Force dotyczące wizyt studyjnych w autentycznych i nieautentycznych miejscach historycznych związanych z Holokaustem 

Szkolenia przewodników