MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Studia podyplomowe „Totalitaryzm – Nazizm – Holokaust” – rekrutacja

16-01-2017
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Instytut Historii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie ogłaszają nabór na 15 edycję studiów podyplomowych kwalifikacyjnych w zakresie historii XX w i pedagogiki miejsc pamięci.

Lekcja internetowa „Los jeńców sowieckich w KL Auschwitz”

10-01-2017
„Los jeńców sowieckich w KL Auschwitz” to nowa lekcja internetowa przygotowana przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Jej autorem jest dr Jacek Lachendro z Centrum Badań Muzeum.

Nabór na seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika”

05-01-2017
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza do udziału w dwuetapowym seminarium szkoleniowym „Auschwitz – historia i symbolika”, organizowanym we współpracy z Miejscem Pamięci – Památník Terezín.

„Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata” – zakończony I etap projektu

27-12-2016
Ponad 600 uczniów i nauczycieli wzięło udział w bezpłatnych wizytach studyjnych do Miejsca Pamięci Auschwitz w ramach pierwszego etapu projektu „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata” adresowanego do nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z województw małopolskiego i śląskiego.

Szkolenie dla edukatorów Muzeum z przedstawicielami Amud Aish Memorial Center

23-12-2016
Prawie 70 edukatorów-przewodników Muzeum Auschwitz wzięło udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników i współpracowników Amud Aish Memorial Centre z Nowego Jorku. Była to część specjalistycznych szkoleń przygotowanych przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, w których każdego roku uczestniczą osoby oprowadzające zwiedzających w Miejscu Pamięci Auschwitz.
więcej

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy
Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.


 Gimnazja | Szkoły ponadgimnazjalne | Studia
Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

Więcej
Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.


Więcej

 

Aktualności