Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy

Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.

 

Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

 

Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.

Starsze klasy szkół podstawowych
Szkoły ponadpodstawowe
Studia

Więcej

Więcej

 

Aktualności

„Niemi” świadkowie. O przedmiotach w obozach koncentracyjnych i zagłady. Sesja edukacyjna online - 3 marca 2021 r.

10-02-2021
„Niemi” świadkowie. O przedmiotach w obozach koncentracyjnych i zagłady to tytuł sesji edukacyjnej online Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, która odbędzie się 3 marca 2021 r.

Sesja edukacyjna „Wyzwolenie KL Auschwitz” - 5 lutego 2021 r.

21-01-2021
W związku z 76. rocznicą wyzwolenia Auschwitz Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau zaprasza na sesję edukacyjną „Wyzwolenie KL Auschwitz”.

Rozstrzygnięcie konkursu „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata”

18-12-2020
Podsumowano konkurs „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata…” realizowany przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. W tym roku przyjął om formę ogólnopolską i realizowany był w formie zdalnej.

Podsumowanie projektu „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”

15-12-2020
1560 uczniów wzięło udział w 2020 r. w projekcie „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz” realizowanego w Miejscu Pamięci Auschwitz przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

„Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz” - w listopadzie projekt w trybie zdalnym.

29-10-2020
W listopadzie Muzeum Auschwitz zaprasza do zdalnego udziału w projekcie edukacyjnym „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”, skierowanym do młodzieży 8 klasy szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych, jak również nauczycieli, wychowawców i edukatorów.
więcej