MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

„Ucieczki z KL Auschwitz” – sesja edukacyjna

17-05-2017
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau organizuje w dniu 31 maja 2017 r. sesję edukacyjną pt. „Ucieczki z KL Auschwitz”. Gościem honorowym sesji będzie pan Kazimierz Piechowski, były więzień obozu, który 75 lat temu wraz z trzema współwięźniami zorganizował jedną z najbardziej brawurowych ucieczek z Auschwitz.

II etap polsko-holenderskiego seminarium dla edukatorów

04-04-2017
W dniach 15-19 marca 2017 r. odbył się drugi etap polsko-holenderskiego seminarium dla edukatorów realizowanego w ramach projektu „The Future of Auschwitz and the Holocaust Education in Authentic Memorial Sites”. Wzięli w nim udział nauczyciele, dydaktycy oraz pracownicy muzeów i miejsc pamięci z Polski i Holandii.

XV edycja studiów podyplomowych „Totalitaryzm – Nazizm – Holokaust” rozpoczęta

03-04-2017
Spotkanie z Zofią Posmysz byłą więźniarką niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz rozpoczęło XV edycję studiów podyplomowych „Totalitaryzm – Nazizm – Holokaust”. Nowo przyjęci słuchacze, absolwenci poprzedniej edycji studiów oraz młodzież z oświęcimskich szkół ponadgimnazjalnych mieli wyjątkową okazję do wysłuchania przejmujących wspomnień i doświadczeń obozowych.

„Kobiety w KL Auschwitz” – sesja edukacyjna

24-03-2017
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau organizuje 5 kwietnia 2017 r. sesję edukacyjną pt. Kobiety w KL Auschwitz. W tym roku mija 75 lat od utworzenia w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz obozu dla kobiet.

„Przemysł i Zagłada. Topf & Söhne. Konstruktorzy pieców Auschwitz” – wystawa czasowa w Miejscu Pamięci

22-03-2017
„Przemysł i Zagłada. Topf & Söhne. Konstruktorzy pieców Auschwitz” to tytuł nowej wystawy czasowej w Miejscu Pamięci Auschwitz. Jest ona poświęcona losom firmy z Erfurtu, której inżynierowie zaprojektowali i zbudowali piece krematoryjne w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz.
więcej

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy
Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.


 Gimnazja | Szkoły ponadgimnazjalne | Studia
Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

Więcej
Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.


Więcej

 

Aktualności