MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau ogłasza nabór kandydatów na przewodników

15-05-2018
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau ogłasza nabór kandydatów na przewodników

„Rodzinna pamięć” - dyskusja w 75. rocznicę ucieczki Witolda Pileckiego z Auschwitz

30-04-2018
„Rodzinna Pamięć” była tematem dyskusji panelowej, która odbyła się w Miejscu Pamięci Auschwitz w związku z 75. rocznicą ucieczki Witolda Pileckiego z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Była ona poświęcona znaczeniu Pamięci o ofiarach obozu w polskich rodzinach.

Śladami niezłomnych. Witold Pilecki i August Emil Fieldorf „Nil” – laureaci V edycji konkursu

20-03-2018
50 uczniów z Małopolski wzięło udział w finale V edycji konkursu „Śladami niezłomnych. Witold Pilecki i August Emil Fieldorf ‘Nil’”. Poza zmaganiami konkursowymi w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, 16 marca 2018 r. uczestnicy upamiętnili ofiary przy Ścianie Śmierci, a także wzięli udział w projekcie edukacyjnym przygotowanym przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

„Niemieckie wysiedlenia Polaków z Zamojszczyzny” – sesja edukacyjna

01-03-2018
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau organizuje w dniu 23 marca 2018 r. sesję edukacyjną pt. Niemieckie wysiedlenia Polaków z Zamojszczyzny. Auschwitz na przełomie 1942/1943 roku stał się miejscem deportacji polskich rodzin z regionu zamojskiego. Wiązały się one z realizacją planów germanizacji ziem wschodnich, traktowanych, jako niemiecka przestrzeń życiowa.

Nabór na seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika”

01-03-2018
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza do udziału w dwuetapowym seminarium szkoleniowym „Auschwitz – historia i symbolika”, organizowanym we współpracy z Miejscem Pamięci – Památník Terezín. Pierwsza część projektu odbędzie się w Miejscu Pamięci w Terezinie w dniach od 26 do 28 maja 2018 r., zaś drugą część będzie stanowić spotkanie w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu w dniach od 8 do 11 listopada 2018 r.
więcej

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy
Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.


 Gimnazja | Szkoły ponadgimnazjalne | Studia
Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

Więcej
Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.


Więcej

 

Aktualności