MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Nabór na seminarium w Instytucie Pamięci Yad Vashem w Jerozolimie

21-06-2017
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau ogłasza nabór na seminarium „Judaizm – Dzieje i Kultura Żydów Polskich – Holokaust”.

14 czerwca 1940 r. – nowa wystawa internetowa Muzeum Auschwitz

12-06-2017
Historię deportacji pierwszego transportu Polaków do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz opowiada nowa wystawa internetowa w Google Cultural Institute przygotowana przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Spotkanie z Kazimierzem Piechowskim podczas sesji edukacyjnej o ucieczkach z KL Auschwitz

09-06-2017
Kazimierz Piechowski, były więzień Auschwitz, który 75 lat temu, wraz z trzema współwięźniami, zorganizował jedną z najbardziej brawurowych ucieczek z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady był 31 maja gościem specjalnym sesji edukacyjnej Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Wykład wprowadz

„Ucieczki z KL Auschwitz” – sesja edukacyjna

17-05-2017
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau organizuje w dniu 31 maja 2017 r. sesję edukacyjną pt. „Ucieczki z KL Auschwitz”. Gościem honorowym sesji będzie pan Kazimierz Piechowski, były więzień obozu, który 75 lat temu wraz z trzema współwięźniami zorganizował jedną z najbardziej brawurowych ucieczek z Auschwitz.

II etap polsko-holenderskiego seminarium dla edukatorów

04-04-2017
W dniach 15-19 marca 2017 r. odbył się drugi etap polsko-holenderskiego seminarium dla edukatorów realizowanego w ramach projektu „The Future of Auschwitz and the Holocaust Education in Authentic Memorial Sites”. Wzięli w nim udział nauczyciele, dydaktycy oraz pracownicy muzeów i miejsc pamięci z Polski i Holandii.
więcej

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy
Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.


 Gimnazja | Szkoły ponadgimnazjalne | Studia
Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

Więcej
Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.


Więcej

 

Aktualności