MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Nabór na seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika” w Czechach i w Polsce

28-02-2020
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza do udziału w dwuetapowym seminarium szkoleniowym „Auschwitz – Historia i Symbolika”, organizowanym we współpracy z Miejscem Pamięci – Památník Terezín.

Informacja dotycząca pracy Muzeum w związku z występowaniem koronawirusa na świecie

26-02-2020
W Polsce nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa (na dzień 26.02.2020 r.). Do tej pory nie zaobserwowaliśmy żadnych niepokojących sytuacji, ale Muzeum na bieżąco monitoruje tę kwestię. Informujemy, że Muzeum zaleciło biurom podróży i organizatorom wyjazdów do Miejsca Pamięci rezygnację z przyjazdów osób z miejsc, w których stwierdzono zakażenie.

Ogólnopolski konkurs „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata”

21-02-2020
Międzynarodowe Centrum Edukacji Auschwitz i Holokauście zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata”. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz ósmej klasy szkoły podstawowej, która odwiedziła Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau, lub została z tym tematem zapoznana na lekcjach historii, wiedzy o społeczeństwie, kółku historycznym bądź podczas zwiedzania innego Miejsca Pamięci.

Muzeum Auschwitz docenione przez portugalską dynastię królewską

17-02-2020
Dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau dr Piotr Cywiński został odznaczony komandorią Orderu Świętego Sebastiana, a Marianna Ossolińska, szefowa Dyplomacji Pamięci w Muzeum Auschwitz oraz prezes Instytutu Auschwitz-Birkenau – odznaką orderu przyznawaną kobietom.

Zaproszenie na konferencję „Wyzwania edukacji w autentycznym miejscu pamięci. Działalność MCEAH”

13-02-2020
W związku z 15-leciem swojego istnienia Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (MCEAH) zaprasza do udziału w konferencji „Wyzwania edukacji w autentycznym miejscu pamięci. Działalność Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście”, która odbędzie się w dniach 1-4 lipca 2020 roku w jego nowej siedzibie.

Większa dostępność i łatwiejsza rezerwacja zwiedzania Miejsca Pamięci dzięki imiennym kartom wstępu

05-02-2020
Liczba odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz w styczniu 2020 r. jest o ponad 10 procent większa niż w analogicznym okresie rekordowego pod względem frekwencji 2019 r. To ponad 113 tysięcy odwiedzających. W okresie od kwietnia do października spodziewamy się miesięcznej frekwencji powyżej 200 tysięcy odwiedzających. Dzięki wprowadzonym w tym roku imiennym kartom wstępu dla wszystkich odwiedzających łatwiej będzie dokonać rezerwacji zwiedzania.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    279