Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„Antysemityzm i przestępstwa z nienawiści” – szkolenie dla sędziów i prokuratorów UE

19-10-2021
„Antysemityzm i przestępstwa z nienawiści” - to tytuł szkolenia dla 33 sędziów i prokuratorów z państw członkowskich Unii Europejskiej, które 7 października 2021 r. odbyło się w Miejscu Pamięci Auschwitz. Szkolenie organizowane było w ramach działalności szkoleniowej Europejskiej Sieci Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN), a organizacja wydarzenia była możliwa dzięki współpracy Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury.

Nowe prace Wincentego Gawrona w Zbiorach Miejsca Pamięci

18-10-2021
Zbiory Muzeum wzbogaciły się o nowe prace artystyczne autorstwa Wincentego Gawrona, ocalałego z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, członka obozowego ruchu oporu. Zostały one przekazane w darze przez jego córkę, Margaret Jablonsky.

Rośnie wsparcie Szwecji dla Fundacji Auschwitz-Birkenau

14-10-2021
Premier Szwecji Stefan Löfven zdecydował o zwiększeniu wsparcia tego kraju dla Fundacji Auschwitz-Birkenau o 5,5 miliona koron szwedzkich.

Wystawa "Auschwitz. Nie tak dawno. Nie tak daleko" w Szwecji od maja 2022 r.

14-10-2021
W maju 2022 r. wystawa „Auschwitz. Nie tak dawno. Nie tak daleko.” zostanie otwarta w Malmömässan w szwedzkim Malmö. Informację przekazano  13 października podczas odbywającego się w Malmö Międzynarodowego Forum Pamięci o Holokauście i Zwalczaniu Antysemityzmu.

Sesja edukacyjna w 80. rocznicę deportacji jeńców sowieckich do Auschwitz - 28 października 2021 r.

13-10-2021
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia zapraszają 28 października do udziału w sesji edukacyjnej online poświęconej 80. rocznicy deportacji jeńców sowieckich do Auschwitz.

Posiedzenie Rady Muzeum

12-10-2021
Rozwój Muzeum – mimo negatywnego wpływu pandemii i związanych z nią czasowych zamknięć Miejsca Pamięci – był głównym tematem posiedzenia Rady Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, które 11 października odbyło się w Warszawie, w siedzibie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.