MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Monitoring internetowy pomaga w znalezieniu błędów, takich jak „polskie obozy śmierci”

01-12-2016
Do projektu „Remember”, którego celem jest zapobieganie używania pojęcia „polskie obozy koncentracyjne” lub „polskie obozy zagłady” dołączył nowy partner – PKO Bank Polski. Dzięki jego wsparciu finansowemu możliwa będzie kontynuacja monitoringu internetowego pozwalającego na znalezienie fałszywych fraz pojawiających się w Internecie.

Cichociemni w KL Auschwitz

29-11-2016
Cichociemni więzieni w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz byli bohaterami sesji edukacyjnej, którą 28 listopada zorganizowało Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz. Gościem honorowym był ostatni żyjący Cichociemny, oficer Armii Krajowej, kpt. Aleksander Tarnawski ps. Upłaz.

Wymiana doświadczeń – unikatowa możliwość spojrzenia na edukację o Auschwitz i Holokauście

12-11-2016
Wymiana doświadczeń – unikatową możliwością spojrzenia na edukację o Auschwitz i Holokauście – zakończenie pierwszego etapu seminarium dla polskich i holenderskich nauczycieli w ramach projektu „The Future of Auschwitz and the Holocaust Education in Authentic Sites”

Odrzucamy rasizm, fanatyzm i ekstremizm. Członkowie Rady Przewodniczących Wspólnot Religijnych w Izraelu w Miejscu Pamięci.

02-11-2016
„W miejscu zbrodni popełnionej przez nazistowskie Niemcy deklarujemy nasze zaangażowanie na rzecz świętości ludzkiego życia. Odrzucamy rasizm, fanatyzm i ekstremizm, zwłaszcza gdy dopuszczający się ich twierdzą, że robią to w imię religii” – czytamy w deklaracji członków Rady Przewodniczących Wspólnot Religijnych w Izraelu podpisanej po wizycie w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz. 2 listopada 30 zwierzchników religijnych z Izraela odwiedziło tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Posiedzenie Komitetu Międzynarodowego Fundacji Auschwitz-Birkenau

28-10-2016
Przedstawiciele państw-darczyńców wpierających Kapitał Wieczysty Fundacji Auschwitz-Birkenau spotkali się 28 października w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie na 6. posiedzeniu Komitetu Międzynarodowego Fundacji. W posiedzeniu wzięła także udział szefowa KPRM minister Beata Kempa, jak również członkowie Zarządu oraz pracownicy Fundacji Auschwitz-Birkenau.

31. posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej

27-10-2016
Wizyta papieża Franciszka i ogromna frekwencja podczas Światowych Dni Młodzieży, rozpoczęcie prac nad nową siedzibą Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, kwestie upamiętnienia na terenach byłych obozów koncentracyjnych i ośrodków zagłady Kulmhof, w Treblince, w Sobiborze i w Płaszowie, a także edukacja o Holokauście w polskim systemie szkolnym, to niektóre z tematów 31. posiedzenia Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, które odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie 26 i 27 października pod przewodnictwem prof. Barbary Engelking. Wzięli w nim udział także wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin oraz wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    237