MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Konserwacja drewnianego baraku więźniarskiego z Birkenau zakończona

21-07-2016
Zakończyła się konserwacja połowy drewnianego baraku więźniarskiego z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz II-Birkenau. Historyczny obiekt powrócił do Miejsca Pamięci w 2013 r. po trwającym ponad 20 lat wypożyczeniu do Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie.

Milion odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz w 2016 r.

19-07-2016
Już ponad milion osób odwiedziło w tym roku – do połowy lipca – Miejsce Pamięci Auschwitz-BIrkenau. Nigdy wcześniej w historii Muzeum frekwencja w tym okresie nie była tak wysoka.

Światowe Dni Młodzieży i wizyta papieża Franciszka w Miejscu Pamięci Auschwitz

18-07-2016
W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbywać się będą w Krakowie w lipcu 2016 r., a także z wizytą papieża Franciszka, Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz będzie w tym okresie dostępne dla odwiedzających na szczególnych zasadach.

Zrozumieć hierarchię wartości. Funkcjonariusze Śląskiej Policji w Miejscu Pamięci Auschwitz.

14-07-2016
Prawie 300 funkcjonariuszy Śląskiej Policji oraz 120 słuchaczy ze Szkoły Policji w Katowicach wzięło udział w zakończonym właśnie cyklu szkoleń prowadzonych w ramach projektu edukacyjnego Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście „Auschwitz – Historia – Edukacja Obywatelska”.

Premier Kanady Justin Trudeau odwiedził Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz

10-07-2016
Premier Kanady Justin Trudeau odwiedził 10 lipca Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Towarzyszyli mu m.in. Nate Leipciger, były więzień Auschwitz urodzony w 1928 r. w Chorzowie, który wyemigrował w 1948 r. do Kanady i wielokrotnie odwiedzał Miejsce Pamięci podczas Marszów Żywych, Minister Spraw Zagranicznych Kanady Stéphane Dion oraz rabin Adam Scheier z Montrealu, wiceprzewodniczący Rady Rabinów Kanady. Gości powitał dyrektor Muzeum dr Piotr M. A. Cywiński, którzy przybliżył im historię obozu, a także opowiadał o współczesnych wyzwaniach Miejsca Pamięci.

„Gdyby zabrakło dziesięciu…” – nagrody Muzeum dla wolontariuszy

01-07-2016
„Gdyby zabrakło dziesięciu…” to nagrody dyrektora Muzeum przyznawane wolontariuszom oraz przedstawicielom instytucji wspierającym wolontariat w Miejscu Pamięci Auschwitz. Wręczono je 1 lipca – w przeddzień 69. rocznicy utworzenia Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    232