Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Biblioteka - katalog online

Uprzejmie informujemy, że biblioteka jest niedostępna do odwołania

Biblioteka.
Biblioteka.

Zasoby biblioteki Muzeum liczą ok. 30 tys. woluminów oraz przeszło 2,5 tys. czasopism poświęconych historii II wojny światowej, III Rzeszy, okupacji oraz martyrologii w więzieniach i obozach koncentracyjnych ze szczególnym uwzględnieniem historii KL Auschwitz. W zasobach biblioteki znajduje się także kilkadziesiąt map.

Księgozbiór

Wielojęzyczny księgozbiór obejmuje przede wszystkim literaturę dokumentalną i opracowania naukowe, ale także literaturę piękną (wspomnienia, powieści, nowele, poezja a nawet dramaty). Biblioteka posiada również zbiór publikacji niemieckich (książki i czasopisma) z okresu III Rzeszy (tzw. „hitleriana”). Są to głównie książki dotyczące spraw politycznych i społecznych Niemiec hitlerowskich.

Korzystanie z biblioteki

Zbiory biblioteki służą pracownikom naukowym Muzeum, historykom z kraju i z zagranicy, studentom, dziennikarzom, nauczycielom, itp. Pracownicy Muzeum mogą wypożyczać zbiory na zewnątrz, natomiast osoby spoza Muzeum mogą skorzystać z zasobów na miejscu w czytelni (6 stanowisk i 2 komputerowe). Biblioteka może również sprowadzić książki z innych bibliotek na zasadzie wypożyczeń międzybibliotecznych.

Godziny otwarcia

W poniedziałki: 9.00-17.00

Od wtorku do piątku: 9.00-15.00

Katalog elektroniczny biblioteki

Katalog elektroniczny biblioteki dostępny za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

KONTAKT