Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy

Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.

 

Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

 

Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.

Starsze klasy szkół podstawowych
Szkoły ponadpodstawowe
Studia

Więcej

Więcej

 

Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata”

18-12-2020
Podsumowano konkurs „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata…” realizowany przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. W tym roku przyjął om formę ogólnopolską i realizowany był w formie zdalnej.

Podsumowanie projektu „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”

15-12-2020
1560 uczniów wzięło udział w 2020 r. w projekcie „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz” realizowanego w Miejscu Pamięci Auschwitz przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

„Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz” - w listopadzie projekt w trybie zdalnym.

29-10-2020
W listopadzie Muzeum Auschwitz zaprasza do zdalnego udziału w projekcie edukacyjnym „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”, skierowanym do młodzieży 8 klasy szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych, jak również nauczycieli, wychowawców i edukatorów.

Seminarium Yad Vashem online - 22-23 listopada. Zgłoszenia do 31 października.

01-10-2020
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście ogłasza nabór na dwudniowe seminarium online przygotowane z Yad Vashem w Jerozolimie, które odbędzie się 22-23 listopada. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczne seminarium wyjazdowe do Izraela „Judaizm – Dzieje i kultura Żydów – Holokaust” nie odbędzie się.

Wyjątkowe doświadczenie edukacyjne - zwiedzanie Miejsca Pamięci i projekty dla polskiej młodzieży szkolnej

16-09-2020
Wraz z początkiem nowego roku szkolnego Muzeum Auschwitz zaprasza młodzież szkolną do wizyt w Miejscu Pamięci. Oprócz samego zwiedzania z przewodnikiem zachęcamy nauczycieli do uczestnictwa wraz ze swoimi uczniami w projekcie „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”, a także do organizowania pobytów studyjnych w Miejscu Pamięci.
więcej