MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Wideo

Prace konserwatorskie i budowlane obiektów dawnego KL Auschwitz I - bloki A-2 i A-3 (sierpień 2012)

23-10-2012
Trwają prace konserwatorskie i budowlane obiektów dawnego KL Auschwitz I - bloków o nr inw. A-2 i A-3. Prace obejmują kompleksową konserwacje wszystkich zachowanych oryginalnych elementów i wyposażenia budynków. W przyszłości m.in. w blokach tych mieścić się będzie nowa wystawa główna Muzeum. Projekt realizowany jest przy wykorzystaniu dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013, oraz przy dofinansowaniu z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także przy zaangażowaniu środków własnych Muzeum.

Auschwitz w projekcie Google

10-10-2012
Dwie wirtualne wystawy przygotowane przez Miejsce Pamięci Auschwitz można oglądać w ramach uruchomionej 10 października 2012 r. internetowej platformy Google Cultural Institute. Oficjalna inauguracja projektu w Polsce odbyła się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

III Kadencja MRO

08-10-2012
Premier Donald Tusk wręczył w Warszawie nominacje członkom Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Inauguracyjne posiedzenie III kadencji MRO odbyło się 10 września w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Spotkaniu przewodniczył Prof. Władysław Bartoszewski.

Prace konserwatorskie i budowlane obiektów dawnego KL Auschwitz I - bloki A-2 i A-3 (maj 2012)

03-08-2012
W Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau trwają prace konserwatorskie dwóch bloków dawnego obozu Auschwitz. Prace obejmują kompleksową konserwacje wszystkich zachowanych oryginalnych elementów i wyposażenia budynków i są jednym z priorytetów konserwatorskich w Miejscu Pamięci. Projekt realizowany jest przy wykorzystaniu dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013, oraz przy dofinansowaniu z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także przy zaangażowaniu środków własnych Muzeum.

Konserwacja pięciu baraków drewnianych byłego Auschwitz II-Birkenau (czerwiec 2012)

02-08-2012
Od 2009 roku na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz trwa projekt konserwacji pięciu drewnianych baraków byłego Auschwitz II-Birkenau. W jego ramach przeprowadzana jest kompleksowa konserwacja drewnianej konstrukcji baraków, a także ich wyposażenia. Projekt realizowany jest przy wykorzystaniu dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013, oraz przy dofinansowaniu z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także przy zaangażowaniu środków własnych Muzeum.

Euro 2012

01-08-2012
W trakcie odbywających się w Polsce i na Ukrainie mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012 tereny byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz odwiedzili piłkarze reprezentacji: Anglii, Holandii, Niemiec i Włoch. Poruszeni wizytą, nie kryli swoich emocji, co pokazuje krótki film powstały w trakcie zwiedzania.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    24