MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Wideo

Rzecz fundamentalnie ważna

29-07-2010
Miejsce Pamięci Auschwitz odwiedził Piotr Kadlcik, przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, członek Fundacji Auschwitz-Birkenau.

Nowe Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz

26-07-2010
Rozstrzygnięto konkurs na opracowanie koncepcji ubranistyczno-architektonicznej nowego Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz.

15 mln dolarów z USA dla Fundacji Auschwitz-Birkenau

06-07-2010
Stany Zjednoczone wesprą Fundację Auschwitz-Birkenau sumą 15 mln dolarów. O decyzji prezydenta Baracka Obamy poinformowała na specjalnej konferencji w Krakowie Sekretarz Stanu USA Hillary Clinton.

Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX wieku

02-07-2010
W Oświęcimiu odbyła się dyskusja nad istotą, przebiegiem oraz skutkami zbrodni ludobójstwa we współczesnym świecie, a także refleksja nad sposobami skutecznej edukacji prowadzącej do zapobiegania podobnym zbrodniom w przyszłości.

Konserwacja pięciu baraków drewnianych byłego Auschwitz II-Birkenau (lipiec 2010)

01-07-2010
Trwa konserwacja pięciu drewnianych baraków byłego Auschwitz II-Birkenau. Dwa spośród nich to baraki szpitalne, kolejne dwa pełniły funkcje baraków sypialnych odcinka kwarantanny, a ostatni to barak sanitarny, w którym mieściły się latryny i umywalnie. W ramach projektu, przeprowadzana jest kompleksowa konserwacja drewnianej konstrukcji baraków, a także ich wyposażenia.

67 mln euro na wsparcie utrzymania terenów byłego obozu Auschwitz

29-06-2010
Już 67 milionów euro zadeklarowano na Fundusz Wieczysty tworzony przez Fundację Auschwitz-Birkenau. W Warszawie, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, po raz drugi spotkała się Rada Fundacji. Jej zadaniem jest zgromadzenie kwoty 120 mln euro na Fundusz, z którego zyski pozwolą na zachowanie zagrożonych upływem czasu pozostałości byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.
1    5  6  7  8  9  10  11  12  13    24