MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Wideo

Pomagali więźniom Auschwitz

16-03-2011
W Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau odbyła się szczególna uroczystość. Kilkunastu mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej, niosących w czasie wojny pomoc więźniom niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, zostało uhonorowanych Orderami Odrodzenia Polski

Budujmy pamięć

14-02-2011
Osobiste pamiątki, dokumenty, a także prace artystyczne związane z historią niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz przekazane do Miejsca Pamięci przez byłych więźniów i ich rodziny oglądać można na wystawie „Budujmy pamięć”, prezentowanej na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

66. rocznica wyzwolenia Auschwitz. Apel o pomoc w zachowaniu pozostałości poobozowych

28-01-2011
27 stycznia 2011 r. minęło 66 lat od wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Podczas uroczystości rocznicowych prof. Władysław Bartoszewski, były więzień i twórca Fundacji Auschwitz-Birkenau skierował do całego świata specjalny Apel o pomoc w zachowaniu autentycznych pozostałości byłego obozu.

E-learning o Auschwitz

05-01-2011
Muzeum Auschwitz jako pierwsza placówka tego typu w Polsce uruchomiła pilotażowy projekt edukacji internetowej poświęcony historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Prace konserwatorskie i budowlane obiektów dawnego KL Auschwitz I - bloki A-2 i A-3 (grudzień 2010)

28-12-2010
Na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz I rozpoczęły się prace konserwatorskie finansowane z funduszy europejskich. Konserwowane są dwa niezwykle cenne murowane bloki więźniarskie, które nie uległy większym przekształceniom po okresie funkcjonowania obozu. Prace obejmują kompleksową konserwacje wszystkich zachowanych oryginalnych elementów i wyposażenia budynków.

MRO o zachowaniu Miejsc Pamięci

29-11-2010
W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP 23 listopada 2010 r. odbyło się 20. posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Głównymi tematami spotkania były sprawy związane z finansowaniem Miejsc Pamięci znajdujących się na terenach byłych niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków zagłady w okupowanej Polsce.
1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    24