Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„Romane śperenca – pamięć oraz współczesność europejskich Romów” - nabór do projektu edukacyjnego

MCEAH
04-03-2019

W związku z 75. rocznicą likwidacji tzw. Zigeunerlager w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz II-Birkenau, którą obchodzić będziemy 2 sierpnia, Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście ogłasza nabór do II edycji projektu edukacyjnego „Romane śperenca – pamięć oraz współczesność europejskich Romów”.

 

Projekt ten adresowany jest do młodzieży, która jest zainteresowana pogłębieniem swojej wiedzy na temat zarówno historii oraz kultury romskiej jak i prześladowania i zagłady Romów w czasie II wojny światowej.

Wizyty w ramach projektu organizowane będą we środy 13 i 27 marca, 10 i 24 kwietnia, 8, 15, 22 i 29 maja oraz 5 i 12 czerwca. Zachęcamy nauczycieli historii, języka polskiego, katechetów oraz wychowawców klas do wzięcia udziału w projekcie. Koszty związane ze stroną merytoryczną projektu (zwiedzanie i warsztaty) oraz obiadu pokrywa Muzeum Auschwitz oraz Fundacja Pamięci Ofiar Auschwitz-Birkenau.

PROGRAM

9.30-11.00 Warsztat wprowadzający do historii i kultury Romów w Stowarzyszeniu Romów w Oświęcimiu, ul. Berka Joselewicza 5 (dojazd we własnym zakresie)
11.00-11.30 Przejazd do Brzezinki (we własnym zakresie)
11.30-15.00 Zwiedzanie terenów byłego obozu Auschwitz II-Birkenau i Auschwitz I
15.00-15.45 Przerwa obiadowa
16.00-17.30 Warsztat podsumowujący na wystawie romskiej w bloku 13

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: . O przyjęciu do udziału w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń. Projekt organizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Romów w Polsce.

INFORMUJEMY, ŻE NABÓR DO PROJEKTU ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY

Pliki do pobrania