Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Nabór na seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika” w Czechach i w Polsce

ps
28-02-2020

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza do udziału w dwuetapowym seminarium szkoleniowym „Auschwitz – Historia i Symbolika”, organizowanym we współpracy z Miejscem Pamięci – Památník Terezín. Pierwsza część projektu odbędzie się w dniach 28-31 maja 2020 r. w czeskim Terezinie, a w ramach drugiej części uczestnicy spędzą cztery dni od 15 do 18 października 2020 r. w Miejscu Pamięci Auschwitz.

 

Do udziału w seminarium zapraszamy osoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę na temat Zagłady, historii obozu Auschwitz-Birkenau oraz getta Theresienstadt. Ponadto pracując w międzynarodowych grupach uczestnicy i uczestniczki seminarium zastanowią się m.in. nad sposobami edukacji o Holokauście oraz wymienią swoimi doświadczeniami na tym polu.

Na program seminarium składać się będzie cykl wykładów, warsztatów oraz zajęć w terenie prowadzonych przez  ekspertów z Czech oraz z Polski.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Językiem roboczym seminarium będzie język polski i czeski.

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium „Auschwitz – historia i symbolika” proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 22 marca 2020 r. O udziale w seminarium nie decyduje kolejność zgłoszeń.

Formularz zgłoszeniowy online

Kontakt:

Katarzyna Kotula-Domagała

Projekty Edukacyjne MCEAH

katarzyna.kotula[at]auschwitz.org