MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

"Historia, pamięć, odpowiedzialność" - seminarium dla polskich dziennikarzy w Miejscu Pamięci Auschwitz - 6-7 listopada

ps
26-09-2018

"Historia, pamięć, odpowiedzialność" to tytuł seminarium dla polskich dziennikarzy, które odbędzie się w dniach 6–7 listopada (5 i 8 listopada to dni dojazdowe). Jego organizatorem jest Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

 

Seminarium odbędzie się w Miejscu Pamięci Auschwitz. Program obejmuje zarówno część historyczną z dogłębną wizytą studyjną terenów byłego niemieckiego obozu nazistowskiego (w tym miejsc niedostępnych dla odwiedzających), wykłady i dyskusje, jak i wizyty w różnych częściach Muzeum (m.in. Zbiory, Konserwacja), spotkanie z dyrektorem Muzeum dr. Piotrem M. A. Cywińskim, a także zwiedzanie Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu i wystawy prac byłego więźnia Auschwitz Mariana Kołodzieja we franciszkańskim Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Koszt seminarium i zakwaterowania pokrywa Muzeum (nie pokrywamy kosztów ubezpieczenia).

Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z Pawłem Sawickim z Biura Prasowego Muzeum: pawel.sawicki [at] auschwitz.org do 24 października 2018 r. Wniosek powinien zawierać krótki opis tego, w jaki sposób udział w seminarium będzie pomocny w pracy dziennikarskiej.

Ramowy programu seminarium

 

via @auschwitzmuseum" target="_blank">