MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Dziękujemy za solidarność i wsparcie

ps
02-04-2020

Pragniemy podziękować za wszystkie niezwykłe gesty solidarności i wsparcia, z jakimi spotyka się Muzeum Auschwitz w okresie przymusowego zamknięcia z powodu epidemii koronawirusa, przez co Miejsce Pamięci jest niedostępne dla odwiedzających.

 

– Wszystkim, którzy zamówili i opłacili zwiedzanie z przewodnikiem, planując przyjazd w okresie zamknięcia Muzeum, staramy się zwrócić wpłacone pieniądze. Jednak niektóre z tych osób zadeklarowały, że nie chcą z powrotem wpłaconych sum. Wobec bardzo trudnej sytuacji finansowej Muzeum chciałbym podziękować i wyrazić swoją głęboką wdzięczność w imieniu wszystkich pracowników i opiekunów Miejsca Pamięci – powiedział dyrektor Muzeum dr Piotr M. A. Cywiński.

– Dzięki Państwu, będzie nam nieco łatwiej wyjść z tego niezwykle ciężkiego dla nas wszystkich, także dla Muzeum, okresu. Wierzę, że za kilka miesięcy spotkamy się na nowo na ścieżkach pamięci Auschwitz-Birkenau – podkreślił Piotr Cywiński.

Osoby, które chciałyby nas wesprzeć lub po prostu pozostać w kontakcie, zapraszamy do łączności z Miejscem Pamięci w Interecie: poprzez nasze sieci społecznościowe (Facebook, Twitter, Instagram), lekcje on-line, możliwość zwiedzania wirtualnego i poprzez nadal ukazujący się miesięcznik Memoria.