MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Życie religijne w obozie Auschwitz – nowa lekcja internetowa

27-07-2016
„Duchowieństwo chrześcijańskie i życie religijne w KL Auschwitz” to nowa lekcja internetowa przygotowana przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży oraz wizytą Papieża Franciszka w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady. Autorką lekcji jest Teresa Wontor-Cichy, historyk z Centrum Badań Muzeum Auschwitz.

Światowe Dni Młodzieży i wizyta papieża Franciszka w Miejscu Pamięci Auschwitz

26-07-2016
W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbywać się będą w Krakowie w lipcu 2016 r., a także z wizytą papieża Franciszka, Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz będzie w tym okresie dostępne dla odwiedzających na szczególnych zasadach.

Lipcowy numer miesięcznika „Oś”

25-07-2016
2 lipca to rocznica utworzenia w 1947 r. Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Z tej okazji wręczono nagrody dyrektora Muzeum „Gdyby zabrakło dziesięciu...” przyznawane wolontariuszom oraz przedstawicielom instytucji wspierającym wolontariat w Miejscu Pamięci. Wewnątrz numeru znajdą Państwo listę laureatów, którym my serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Także za to, że dzięki ich zaangażowaniu miesięcznik „Oś” może trafiać w ręce czytelników w Oświęcimiu.

Europejskie dofinansowanie dla projektu siedziby Międzynarodowego Centrum Edukacji

25-07-2016
Siedziba Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście powstanie w zaadaptowanym do tego celu budynku tzw. Starego Teatru. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Jego całkowity koszt to ponad 30 milionów złotych. Wsparcie unijne wyniesie ponad 20 milionów.

Konserwacja drewnianego baraku więźniarskiego z Birkenau zakończona

21-07-2016
Zakończyła się konserwacja połowy drewnianego baraku więźniarskiego z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz II-Birkenau. Historyczny obiekt powrócił do Miejsca Pamięci w 2013 r. po trwającym ponad 20 lat wypożyczeniu do Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie.

Milion odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz w 2016 r.

19-07-2016
Już ponad milion osób odwiedziło w tym roku – do połowy lipca – Miejsce Pamięci Auschwitz-BIrkenau. Nigdy wcześniej w historii Muzeum frekwencja w tym okresie nie była tak wysoka.
1    5  6  7  8  9  10  11  12  13    241