MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Lipcowy numer miesięcznika „Oś”

25-07-2016
2 lipca to rocznica utworzenia w 1947 r. Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Z tej okazji wręczono nagrody dyrektora Muzeum „Gdyby zabrakło dziesięciu...” przyznawane wolontariuszom oraz przedstawicielom instytucji wspierającym wolontariat w Miejscu Pamięci. Wewnątrz numeru znajdą Państwo listę laureatów, którym my serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Także za to, że dzięki ich zaangażowaniu miesięcznik „Oś” może trafiać w ręce czytelników w Oświęcimiu.

Europejskie dofinansowanie dla projektu siedziby Międzynarodowego Centrum Edukacji

25-07-2016
Siedziba Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście powstanie w zaadaptowanym do tego celu budynku tzw. Starego Teatru. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Jego całkowity koszt to ponad 30 milionów złotych. Wsparcie unijne wyniesie ponad 20 milionów.

Konserwacja drewnianego baraku więźniarskiego z Birkenau zakończona

21-07-2016
Zakończyła się konserwacja połowy drewnianego baraku więźniarskiego z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz II-Birkenau. Historyczny obiekt powrócił do Miejsca Pamięci w 2013 r. po trwającym ponad 20 lat wypożyczeniu do Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie.

Milion odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz w 2016 r.

19-07-2016
Już ponad milion osób odwiedziło w tym roku – do połowy lipca – Miejsce Pamięci Auschwitz-BIrkenau. Nigdy wcześniej w historii Muzeum frekwencja w tym okresie nie była tak wysoka.

Międzynarodowa Akademia Letnia dla absolwentów

15-07-2016
22 nauczycieli i edukatorów m.in. z Norwegii, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Izraela i Brazylii wzięło udział w pierwszej Międzynarodowej Akademii Letniej drugiego stopnia. Projekt dla absolwentów angielskojęzycznych Akademii Letnich, które odbyły się w latach 2011-2015, został przygotowany przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Zrozumieć hierarchię wartości. Funkcjonariusze Śląskiej Policji w Miejscu Pamięci Auschwitz.

14-07-2016
Prawie 300 funkcjonariuszy Śląskiej Policji oraz 120 słuchaczy ze Szkoły Policji w Katowicach wzięło udział w zakończonym właśnie cyklu szkoleń prowadzonych w ramach projektu edukacyjnego Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście „Auschwitz – Historia – Edukacja Obywatelska”.
1    4  5  6  7  8  9  10  11  12    240