MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Lekcja internetowa „Los jeńców sowieckich w KL Auschwitz”

10-01-2017
„Los jeńców sowieckich w KL Auschwitz” to nowa lekcja internetowa przygotowana przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Jej autorem jest dr Jacek Lachendro z Centrum Badań Muzeum.

Nabór na seminarium „Auschwitz – Historia i Symbolika”

05-01-2017
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza do udziału w dwuetapowym seminarium szkoleniowym „Auschwitz – historia i symbolika”, organizowanym we współpracy z Miejscem Pamięci – Památník Terezín.

Pierwsi Żydzi w KL Auschwitz, kantyny obozowe, deportacje Polaków z Kraju Warty – 29. numer „Zeszytów Oświęcimskich”

05-01-2017
Losy Żydów w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz w pierwszych dwóch latach jego funkcjonowania, czyli w okresie przed rozpoczęciem masowej zagłady to główny temat opublikowanego właśnie 29. Numeru „Zeszytów Oświęcimskich”.

Ponad 2 miliony odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz w 2016 r.

02-01-2017
2 miliony 53 tysiące osób z całego świata odwiedziło w 2016 r. tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz i Auschwitz II-Birkenau, nad którymi opiekę sprawuje Muzeum. To rekord w historii Miejsca Pamięci, które w tym roku obchodzić będzie 70. rocznicę utworzenia.

„Rampa obozowa w pamięci Żydów deportowanych do Auschwitz” – nowa publikacja

30-12-2016
Moment selekcji Żydów prowadzonych przez lekarzy SS w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau opisuje nowa publikacja Muzeum pt. „Rampa w pamięci Żydów deportowanych do Auschwitz”. Jej autorem jest dyrektor Muzeum dr Piotr M. A. Cywiński.

„Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata” – zakończony I etap projektu

27-12-2016
Ponad 600 uczniów i nauczycieli wzięło udział w bezpłatnych wizytach studyjnych do Miejsca Pamięci Auschwitz w ramach pierwszego etapu projektu „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata” adresowanego do nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z województw małopolskiego i śląskiego.
1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    245