Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„…Mam jeszcze bardzo dużo do zrobienia...” - sesja edukacyjna online o Jerzym Adamie Brandhuberze

01-06-2021
„…Mam jeszcze bardzo dużo do zrobienia...” to tytuł sesji edukacyjnej online Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, która odbędzie się 17 czerwca. Jej bohaterem będzie Jerzy Adam Brandhuber – artysta malarz, więzień niemieckiego obozu Auschwitz i jeden z pierwszych pracowników Miejsca Pamięci Auschwitz. W tym roku mija 40 lat od jego śmierci.

Konkurs na nową wystawę polską w Miejscu Pamięci

31-05-2021
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu ogłasza nowy konkurs na koncepcję plastyczną oraz architektoniczno-budowlaną wystawy, pt. "Polacy w KL Auschwitz. Mieszkańcy ziemi oświęcimskiej w czasie II wojny światowej”.

81. rocznica pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz - 14 czerwca 1940 r.

25-05-2021
81. rocznica pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.

Podsumowanie międzynarodowego konkursu „Moja pamięć, moja odpowiedzialność. W moim miejscu”.

17-05-2021
Zakończyła się pierwsza edycja międzynarodowego konkursu „Moja pamięć, moja odpowiedzialność. W moim miejscu” organizowanego przez Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau oraz Instytut Auschwitz-Birkenau. Jury wybrało zwycięzców spośród kilkudziesięciu prac nadesłanych z 11 krajów.

Sesja edukacyjna online poświęcona o. Maksymilianowi Kolbe - 28 maja 2021 r.

11-05-2021
„Świadectwo” to tytuł sesji edukacyjnej poświęconej postaci franciszkanina, o. Maksymiliana Kolbe, który 80 lat temu został osadzony i zamordowany z niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz. Wydarzenie odbędzie się 28 maja 2021 r. online, na platformie zoom. Całość będzie tłumaczona symultanicznie na język angielski.

„Tu był mój dom. Wysiedlenia ze strefy Auschwitz”

05-05-2021
„Tu był mój dom. Wysiedlenia ze strefy Auschwitz” to tytuł sesji edukacyjnej zorganizowanej wspólnie przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne sesja odbyła się 15 kwietnia w trybie online.