MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

49. numer miesięcznika „Oś”.

21-05-2012
W 49. numerze „Osi” wiele miejsca poświęcamy wydarzeniom w Miejscu Pamięci Auschwitz, które miały miejsce na przełomie kwietnia i maja. To przede wszystkim 21. Marsz Żywych oraz wizyta premiera Belgii Elio di Rupo. Państwa uwadze polecamy tekst o oryginalnych grypsach obozowych, które trafiły do muzealnego Archiwum.

Kanada wesprze Fundację Auschwitz-Birkenau

15-05-2012
Kanada przekaże na Fundusz Wieczysty Fundacji Auschwitz-Birkenau 400 tysięcy dolarów kanadyjskich. Premier Stephen Harper przekazał tę informację podczas wizyty premiera RP Donalda Tuska w Kanadzie.

Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX i XXI wieku

15-05-2012
W dniach 25-28 czerwca br. w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja: „Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX i XXI wieku”.

Oryginalne obozowe grypsy wzbogaciły muzealne Archiwum

10-05-2012
53 oryginalne grypsy obozowe trafiły do Archiwum Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Są wśród nich m.in. odpisy obozowej książki kostnicy, czy spisy nazwisk zamordowanych w komorach gazowych. Kilka grypsów to materiały nieznane dotąd historykom Muzeum.

Premier Belgii z europejską młodzieżą odwiedził Miejsce Pamięci Auschwitz

08-05-2012
8 maja premier Belgii Elio Di Rupo odwiedził Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. W czasie wizyty spotkał się z tysiącosobową grupą europejskiej młodzieży. 720 Belgów i 280 przedstawicieli innych krajów europejskich wyruszyło 5 maja specjalnym pociągiem ze stacji Schaerbeek, z której w czasie II wojny światowej niemieccy naziści deportowali Żydów na Zagładę.

Spotkanie z Batszewą Dagan. Sesja edukacyjna MCEAH

04-05-2012
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu zaprasza 26 maja na sesję edukacyjną, której gościem będzie Batszewa Dagan, izraelska pisarka, była więźniarka Auschwitz.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    168