MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Katalog biblioteki Muzeum on-line

17-04-2014
Na stronie internetowej www.auschwitz.org udostępniony został pełny katalog biblioteki Muzeum Auschwitz. Znajdujący się tam wielojęzyczny księgozbiór to największy, cały czas uzupełniany o nowe pozycje, zbiór książek poświęconych historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

„70. rocznica deportacji Żydów z getta łódzkiego do KL Auschwitz” — konferencja dla nauczycieli

06-04-2014
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie zapraszają do udziału w konferencji poświęconej 70. rocznicy deportacji Żydów z getta łódzkiego do KL Auschwitz, która odbędzie się 26 kwietnia 2014 r.

17 tysięcy osadzonych uczestniczyło w kursach MCEAH

27-03-2014
„Auschwitz — Historia — Edukacja Obywatelska” to wielopłaszczyznowy projekt edukacyjny adresowany zarówno do wychowawców i pracowników nadzoru Służby Więziennej, jak i do osób osadzonych. W procesie wychowawczym, realizowanym w zakładach karnych, nauczanie o tym, czego dokonano w Auschwitz, służy przede wszystkim przekazywaniu historii obozu i pamięci o tych, którzy tam cierpieli i zginęli, ale również ukazuje, do czego może prowadzić droga pogardy i nienawiści.

Wystawa „Ludzie dobrej woli” w Galerii Książki

25-03-2014
Przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu prezentowana jest przygotowana przez Muzeum Auschwitz wystawa pt. „Ludzie dobrej woli”, ukazująca sylwetki niektórych spośród mieszkańców Oświęcimia i miejscowości leżących w pobliżu tego miasta, niosących pomoc więźniom niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Marcowy numer miesięcznika „Oś” — wspomnienia deportowanych z powstańczej Warszawy

25-03-2014
W czasie tegorocznych szkoleń dla edukatorów oprowadzających po Miejscu Pamięci Auschwitz odbyło się spotkanie z grupą byłych więźniów, którzy jako dzieci zostali deportowani do Auschwitz z powstańczej Warszawy. Była to niezwykle emocjonalna sesja, co mogą Państwo sprawdzić, czytając obszerne fragmenty opowiedzianych tam historii i wspomnień.

Konferencja „Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX wieku. Kobiety wojny”

19-03-2014
Zapraszamy do udziału w V Ogólnopolskiej Konferencji „Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX wieku. KOBIETY WOJNY”, która odbędzie się w Oświęcimiu w dniach 5-8 czerwca 2014 roku. Celem tegorocznej konferencji jest ukazanie sytuacji kobiet podczas konfliktów zbrojnych i wojen oraz w okresach nasilenia represji w systemach totalitarnych.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    195