MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Miejsca pamięci i ich znaczenie dla edukacji w przyszłości

20-07-2012
„Memorial Sites as a Key for Futore Education” to tytuł seminarium dla polskich i litewskich edukatorów, które odbyło się w dniach 9-14 lipca 2012 r.  W szkoleniu wyjazdowym na Litwie wzięło udział 25 osób: nauczycieli oraz pracowników działów edukacji miejsc pamięci z całej Polski, którzy zajmują się tematyką II wojny światowej w pracy z młodzieżą.

Odznaczenia za działalność edukacyjną w Miejscu Pamięci

20-07-2012
Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymało dwóch przedstawicieli Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Z rąk Wiceministra Edukacji Narodowej Tadeusza Sławeckiego odznaczenia odebrali: Andrzej Kacorzyk, zastępca dyrektora Muzeum, który kieruje pracami Centrum oraz Alicja Białecka, kierownik Sekcji Programowej MCEAH.

51. numer miesięcznika „Oś”. 65 lat Muzeum.

19-07-2012
W lipcowej „Osi” skupiamy się na obchodach 65. rocznicy powstania Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, którą obchodziliśmy 2 lipca. W tym roku przygotowano m.in. plenerową wystawę fotografii „Auschwitz, Pamięć, Świat”.

Międzynarodowa Akademia Letnia

09-07-2012
Pod koniec czerwca w Miejscu Pamięci odbyła się Międzynarodowa Akademia Letnia. W angielskojęzycznym seminarium Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście wzięli udział uczestnicy m.in. z Norwegii, Bułgarii, USA, Niemiec czy Hiszpanii.

Andrzej Kacorzyk zastępcą dyrektora Muzeum

09-07-2012
Andrzej Kacorzyk został powołany na zastępcę dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. W Miejscu Pamięci odpowiadać będzie m.in. za Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, wystawiennictwo, a także obsługę odwiedzających.

65 lat Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau

02-07-2012
2 lipca 1947 r., polski Sejm przyjął ustawę o utworzeniu na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz Muzeum i Miejsca Pamięci. W 65. rocznicę tego wydarzenia miało miejsce: otwarcie wystawy „Auschwitz. Pamięć. Świat”, wręczenie nowo ustanowionych nagród dla wolontariuszy Miejsca Pamięci, a także prezentacja nowej publikacji Muzeum „Epitafium... i inne spisane niepokoje”.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    172