MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Wirtualna wspólnota pamięci. Ponad 100 tysięcy osób korzysta ze strony Miejsca Pamięci na Facebooku.

04-02-2014
Już ponad 100 tysięcy internautów korzysta na co dzień ze strony Muzeum Auschwitz w serwisie społecznościowym Facebook. Dzięki niej informacje dotyczące historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady, ale także dzisiejszej pracy Miejsca Pamięci Auschwitz, docierają w kilkunastu językach do ludzi ze wszystkich kontynentów świata.

Nabór na seminarium „Auschwitz — Historia i Symbolika”

03-02-2014
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza do udziału w seminarium szkoleniowym „Auschwitz — Historia i Symbolika”, współorganizowanym z Miejscem Pamięci — Památník Terezín. Seminarium odbędzie się w dniach 6-9 marca 2014 r.

Auschwitz-Birkenau jest symbolem uniwersalnym. Prezydent Szwajcarii w Miejscu Pamięci.

28-01-2014
Prezydent Konfederacji Szwajcarskiej oraz minister spraw zagranicznych tego kraju Didier Burkhalter wraz z małżonką odwiedzili 28 stycznia Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Powitał ich dyrektor Muzeum dr Piotr M.A. Cywiński, który także oprowadził gości po terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady.

69. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz

27-01-2014
27 stycznia 2014 r. minęło 69 lat od wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. W uroczystościach rocznicowych, które odbywały się na terenie byłego obozu Auschwitz II-Birkenau wzięli udział byli więźniowie Auschwitz oraz ocaleni z Holokaustu.

Tego miejsca nie da się ominąć. Sprawozdanie Miejsca Pamięci za rok 2013.

22-01-2014
Ukazało się polsko-angielskie sprawozdanie podsumowujące rok 2013 w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz. W swoim wstępie dyrektor dr Piotr M.A. Cywiński podkreślił niezwykłą symboliczną wagę historii tego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady dla każdego człowieka.

Styczniowy numer Miesięcznika „Oś”

21-01-2014
Pierwszy w 2014 r. numer miesięcznika otwieramy podsumowaniem frekwencji w Miejscu Pamięci Auschwitz. Choć liczba odwiedzających w roku ubiegłym nie była rekordowa, to z pewnością warte uwagi jest to, że coraz więcej osób przyjeżdżających zobaczyć autentyczny teren byłego obozu decyduje się na zwiedzanie z edukatorem, co z pewnością sprzyja lepszemu poznaniu historii tego miejsca.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    194