MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Auschwitz dał początek jednoczeniu się Europy. Martin Schulz odwiedził Miejsce Pamięci

20-04-2013
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz odwiedził 20 kwietnia tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Po Miejscu Pamięci gościa oprowadził zastępca dyrektora Muzeum Andrzej Kacorzyk.

Otwarta lekcja internetowa Muzeum Auschwitz w języku angielskim

16-04-2013
„Auschwitz — obóz koncentracyjny i zagłady” — lekcja internetowa  przybliżająca najważniejsze tematy z historii niemieckiego nazistowskiego obozu dostępna jest już w wersji angielskiej. Muzeum Auschwitz jest pionierem e-learningu w placówkach tego typu w Polsce.

„Auschwitz i Holokaust — edukacja w szkole i w Miejscu Pamięci”

15-04-2013
Tematyce Auschwitz i Holokaustu w edukacji szkolnej i pozaszkolnej w obliczu zmian w podstawie programowej poświęcona była konferencja naukowo-dydaktyczna „Auschwitz i Holokaust — edukacja w szkole i w Miejscu Pamięci”, która w dniach 12-14 kwietnia odbyła się w Oświęcimiu. Wzięło w niej udział ponad 80 ekspertów, nauczycieli szkolnych i akademickich z całej Polski.

22. Marsz Żywych

08-04-2013
8 kwietnia na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz odbył się 22. Marsz Żywych. Uczestnicy, przede wszystkim młodzi Żydzi z ponad 50 krajów świata, ale także grupa polskiej młodzieży, przeszli spod bramy „Arbeit macht frei” w Auschwitz I do Auschwitz II-Birkenau.

Wystawa „Konzentrationslager Auschwitz” we Włoszech

25-03-2013
Wystawa „Niemiecki Nazistowski Obóz Śmierci Konzentrationslager Auschwitz” została otwarta we włoskim mieście Latina.

59. numer miesięcznika „Oś”. Wspomnienia Haliny Birenbaum.

25-03-2013
W marcowym numerze „Osi” polecamy przede wszystkim spotkanie z izraelską poetką i pisarką Haliną Birenbaum, która była gościem specjalnym sesji edukacyjnej zorganizowanej przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. W wypełnionej do ostatniego miejsca sali kinowej Muzeum była więźniarka m.in. obozu Auschwitz opowiadała o swojej rodzinie, życiu w warszawskim getcie czy też wstrząsających scenach z błotnistego Birkenau. U nas znajdą Państwo fragmenty jej wzruszających wspomnień.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    181