Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Portret z podobozu Eintrachthütte w Zbiorach Muzeum

18-04-2016
Wykonany w obozie portret przedstawiający Zygmunta Salwerowicza, więźnia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, przekazał do Zbiorów Miejsca Pamięci jego syn, Adam Salwerowicz.

„Po wojnie pozostało zaledwie pięć domów…” – sesja edukacyjna

07-04-2016
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau zaprasza na sesję edukacyjną „Po wojnie pozostało zaledwie pięć domów…” poświęconą wysiedleniom ludności cywilnej z Oświęcimia i okolicznych miejscowości w latach 1940-1941. Sesja odbędzie się 21 kwietnia br.

III Międzynarodowa konferencja „Europa wobec wyzwań XXI wieku” - zaproszenie

21-03-2016
„Europejczyk/europejka - czyli kto?” to temat przewodni III Międzynarodowej konferencji „Europa wobec wyzwań XXI wieku”, która odbędzie się 12 i 13 maja w Oświęcimiu w ramach działań Oświęcimskiego Forum Praw Człowieka. Jednym z partnerów wydarzenia jest Muzeum Auschwitz.

Marcowy numer miesięcznika „Oś”. Nowa Rada MCEAH.

21-03-2016
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście ma nową Radę. Nominacje międzynarodowemu gronu ekspertów wręczył podczas pierwszego posiedzenia Rady Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński. W „Osi” znajdą Państwo relację z tego wydarzenia, a także fotoreportaż z wizyty prof. Glińskiego w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz.

Prof. Piotr Gliński wręczył nominację członkom Rady Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

08-03-2016
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście ma nową Radę. Nominacje międzynarodowemu gronu ekspertów wręczył podczas pierwszego posiedzenia Rady Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

Seminaria Raphaela Lemkina w Miejscu Pamięci Auschwitz

07-03-2016
Dwie kolejne edycje seminarium im. Raphaela Lemkina, skierowanego do dyplomatów i pracowników rządowych średniego szczebla organizowane we współpracy z Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście odbyły się w listopadzie 2015 r. i lutym 2016 r.