Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„Za cenę przeżycia zawarłem pakt”. Wystawa prac byłego więźnia Auschwitz Waltera Spitzera.

19-10-2015
Prace Waltera Spitzera, byłego więźnia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, można oglądać na nowej czasowej wystawie zatytułowanej „Za cenę przeżycia zawarłem pakt”.

Posiedzenie Komitetu Międzynarodowego Fundacji Auschwitz-Birkenau

15-10-2015
Przedstawiciele państw, które wsparły Kapitał Wieczysty Fundacji Auschwitz-Birkenau spotkali się 13 października w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie na 5. posiedzeniu Komitetu Międzynarodowego Fundacji.

29. posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej

12-10-2015
Trwające najważniejsze prace konserwatorskie, jak również rozpoczęte projekty inwestycyjne związane z edukacją i obsługą odwiedzających, to niektóre tematy obrad Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. 29. posiedzeniu MRO, które odbyło się 12 października w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, przewodniczyła prof. Barbara Engelking.

„Łączy nas wspólny cel” – polsko-czeskie seminarium dla nauczycieli i edukatorów

09-10-2015
4 października w Terezinie zakończyła się druga część seminarium dla polskich i czeskich edukatorów poświęcone historii getta Theresienstadt. Zostało ono przygotowane wspólnie przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz oraz Miejsce Pamięci Terezin. W seminarium udział wzięło 29 nauczycieli i edukatorów z Polski i Czech zajmujących się w ramach pracy zawodowej lub swoich zainteresowań historią byłego obozu Auschwitz, Holokaustu i II wojny światowej.

O historii obozu Auschwitz w Smoleńsku

09-10-2015
Wystawę „Niemiecki Nazistowski Obóz Śmierci Konzentrationslager Auschwitz” oglądać można w Rosji, w smoleńskim muzeum poświęconym pamięci II wojny światowej.

Nikt nie był bliżej sedna Zagłady. Książka „Zagłada w pamięci więźniów Sonderkommando”.

07-10-2015
7 października 2015 r. upływa 71 lat od buntu więźniów Sonderkommando w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagładzie Auschwitz-Birkenau. Z okazji rocznicy ukazała się książka „Zagłada w pamięci więźniów Sonderkommando”. Jej autorem jest dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau dr Piotr M.A. Cywiński.