MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„Auschwitz — Historia i Symbolika" — polsko-czeskie seminarium zakończone

11-06-2014
W Terezinie zakończyło się seminarium poświęcone historii Zagłady Żydów przygotowane wspólnie przez Miejsce Pamięci Auschwitz, Instytut Pamięci Narodowej oraz Miejsce Pamięci Terezin.

6. posiedzenie Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau

09-06-2014
Już 30 krajów wsparło Kapitał Wieczysty tworzony i zarządzany przez Fundację Auschwitz-Birkenau. W sumie deklaracje finansowe wynoszą ok. 101 mln euro, z czego ponad 67 milionów euro to kwota, która znajduje się już na kontach Fundacji. W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie 9 czerwca 2014 roku po raz szósty obradowała Rada Fundacji.

Nabór na seminarium w Instytucie Pamięci Yad Vashem w Jerozolimie rozpoczęty

09-06-2014
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu rozpoczyna nabór na seminarium Judaizm — Dzieje i Kultura Żydów polskich — Holokaust.

Kobiety wojny. Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX wieku

08-06-2014
„Kobiety wojny” — tak brzmiał główny temat V Ogólnopolskiej Konferencji „Auschwitz i Holokaustu na tle zbrodni ludobójstwa w XX wieku”, która odbyła się w Oświęcimiu w dniach 5-8 czerwca. Jej celem było ukazanie sytuacji kobiet podczas konfliktów zbrojnych i wojen oraz w miejscach, gdzie łamane są prawa człowieka. Jednym z organizatorów konferencji było Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Im mniej rozumiem, tym więcej muszę pytać

04-06-2014
Zakończyło się czternastodniowe seminarium “Witnessing Auschwitz — Conflicting Stories and Memories” dla grupy studentów z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej w kanadyjskim Vancouver współorganizowane przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Akademia Wolontariusza 2014 - na zgłoszenia czekamy do końca czerwca

28-05-2014
„Akademia Wolontariusza” to nowy projekt skierowany do młodych ludzi zainteresowanych historią Auschwitz oraz wolontariatem na rzecz Miejsca Pamięci realizowany przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.
1    5  6  7  8  9  10  11  12  13    206