MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„Deportacje Żydów z Węgier do Auschwitz” – nowa lekcja internetowa

25-07-2014
Historii Żydów deportowanych z Węgier na zagładę do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz latem 1944 r. poświęcona jest nowa otwarta lekcja internetowa dostępna na stronie Muzeum. W tym roku obchodzimy 70. rocznicę tamtych wydarzeń.

Greckie odznaczenie dla dyrektora Muzeum

17-07-2014
Dyrektor Muzeum Auschwitz dr Piotr M.A. Cywiński został odznaczony przez prezydenta Grecji Karolosa Papouliasa Krzyżem Oficerskim greckiego Orderu Feniksa.

Listy i pamiątki obozowe przekazane przez córkę byłej więźniarki Auschwitz

14-07-2014
Osobiste pamiątki z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnym i zagłady Auschwitz, a także oryginalne listy obozowe byłej więźniarki Kazimiery Gruszczyńskiej trafiły do Zbiorów i Archiwum Muzeum. Dar przekazała jej córka Lucyna Gruszczyńska-Jeleńska.

O historii Auschwitz po angielsku, z szerszej perspektywy. Międzynarodowa Akademia Letnia

10-07-2014
Na przełomie czerwca i lipca uczestnicy m.in. ze Szwecji, Norwegii, Rumunii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Korei i Wielkiej Brytanii wzięli udział w czwartej Międzynarodowej Akademii Letniej, angielskojęzycznym seminarium Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

„Gdyby zabrakło dziesięciu…” – wręczono nagrody wolontariuszom Miejsca Pamięci

03-07-2014
W 67. rocznicę utworzenia Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau wręczono nagrody „Gdyby zabrakło dziesięciu…”. To wyróżnienie dyrektora Muzeum przyznawane wolontariuszom oraz przedstawicielom instytucji od lat wspierających wolontariat w Miejscu Pamięci.

Autobus w darze dla Muzeum

02-07-2014
Firma Volkswagen AG wraz z Międzynarodowym Komitetem Oświęcimskim przekazała Państwowemu Muzeum Auschwitz-Birkenau autobus. Będzie on bezpłatnie przewozić odwiedzających pomiędzy dwiema częściami byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, które oddalone są od siebie o ponad 2 kilometry.
1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    206