Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

O historii obozu Auschwitz w Smoleńsku

09-10-2015
Wystawę „Niemiecki Nazistowski Obóz Śmierci Konzentrationslager Auschwitz” oglądać można w Rosji, w smoleńskim muzeum poświęconym pamięci II wojny światowej.

Nikt nie był bliżej sedna Zagłady. Książka „Zagłada w pamięci więźniów Sonderkommando”.

07-10-2015
7 października 2015 r. upływa 71 lat od buntu więźniów Sonderkommando w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagładzie Auschwitz-Birkenau. Z okazji rocznicy ukazała się książka „Zagłada w pamięci więźniów Sonderkommando”. Jej autorem jest dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau dr Piotr M.A. Cywiński.

Międzynarodowa konferencja "Remembrance has not matured in us yet…"

29-09-2015
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście organizuje ekspercką konferencję "Remembrance has not matured in us yet...".

Dar Volkswagena dla Miejsca Pamięci Auschwitz

28-09-2015
Muzeum Auschwitz otrzymało w darze dwa samochody od firmy Volkswagen AG oraz Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego.

Piotr M.A. Cywiński członkiem moskiewskiego Stowarzyszenia Memoriał

25-09-2015
We wrześniu 2015 r. zarząd Stowarzyszenia Memoriał w Moskwie zdecydował o przyjęciu do grona członków tej organizacji dr. Piotra M. A. Cywińskiego, dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

„Twórczość plastyczna Waltera Spitzera” – sesja edukacyjna

24-09-2015
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza nauczycieli i uczniów szkół o profilu artystycznym i ogólnokształcącym, studentów i wykładowców uczelni artystycznych, przewodników, uczestników seminariów prowadzonych przez MCEAH oraz wszystkie zainteresowane osoby na sesję edukacyjną pt. „Twórczość plastyczna Waltera Spitzera”, która odbędzie się w dniu 15 października 2015 r. w Muzeum Auschwitz.