MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Bezpieczniejsze Miejsce Pamięci

13-11-2014
Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Muzeum realizowane są projekty, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa zarówno osób odwiedzających Miejsce Pamięci, jak i autentycznych obiektów byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Doświadczenie obozowe w Auschwitz — śladami bohaterów opowiadań Tadeusza Borowskiego

07-11-2014
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście przygotowało specjalny projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dotyczy on obozowych losów Tadeusza Borowskiego oraz bohaterów jego opowiadań, a przez to wpisuje się w realizację programu nauczania języka polskiego.

Prawo nie może być wolne od wartości

04-11-2014
„Rola wymiaru sprawiedliwości w przeciwdziałaniu nienawiści i dyskryminacji” – to tytuł dyskusji panelowej, która 4 listopada odbyła się w budynku tzw. Sauny na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

TRANSMISJA ON-LINE | Dyskusja panelowa „Rola wymiaru sprawiedliwości w przeciwdziałaniu nienawiści i dyskryminacji"

31-10-2014
„Rola wymiaru sprawiedliwości w przeciwdziałaniu nienawiści i dyskryminacji” — to tytuł dyskusji panelowej, która 4 listopada odbędzie się w Miejscu Pamięci Auschwitz. Organizatorami wydarzenia są: Prezes Trybunału Konstytucyjnego, Rzecznik Praw Obywatelskich, a także Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Wydarzenie odbędzie się w budynku Sauny na terenie byłego obozu Auschwitz II-Birkenau w godzinach 12.00-14.00.

USC Shoah Foundation oraz Światowy Kongres Żydów na 70. rocznicę wyzwolenia Auschwitz

30-10-2014
Dzięki wsparciu USC Shoah Foundation oraz Światowego Kongresu Żydów grupa stu byłych więźniów obozu Auschwitz z całego świata weźmie udział w obchodach 70. rocznicy wyzwolenia tego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady 27 stycznia 2015 r.

Wystawa „Forbidden Art” w Księstwie Monako

30-10-2014
W Audytorium Rainiera III w Monako została otwarta wystawa „Forbidden Art” (Sztuka zakazana). To pierwsza europejska prezentacja tej ekspozycji poza Polską. Do tej pory mogli ją obejrzeć odwiedzający Miejsce Pamięci Auschwitz, a także publiczność na kontynencie amerykańskim.
1    2  3  4  5  6  7  8  9  10    211