MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Oświęcimscy policjanci w Miejscu Pamięci

30-12-2014
Ponad 80 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wzięło udział w seminariach zorganizowanych w ramach projektu "Auschwitz — Historia — Edukacja Obywatelska" przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Auschwitz i Holokaust — edukacja w szkole i miejscu pamięci

22-12-2014
Temat problematyki nauczania o Auschwitz i Holokauście w Polsce, widzianej i analizowanej z wielu różnych perspektyw: historycznej, literaturoznawczej, socjologicznej i pedagogicznej, podejmuje najnowsza publikacja Muzeum – Auschwitz i Holokaust – edukacja w szkole i miejscu pamięci .

Grudniowy numer miesięcznika „Oś”

21-12-2014
Na okładce ostatniego w tym roku numeru miesięcznika „Oś” mogą Państwo obejrzeć podarowany Muzeum Auschwitz obraz autorstwa byłego więźnia obozu Davida Olère. Muzeum Auschwitz posiada największą na świecie kolekcję prac artystycznych wykonanych przez więźniów – zarówno w czasie istnienia obozu, jak i po wyzwoleniu. Liczy ona ponad 4,5 tysiąca obiektów. Podarowany przez Serge’a Klarsfelda obraz to pierwsza w tej kolekcji praca Davida Olère.

Historyczne walizy w specjalistycznych magazynach

19-12-2014
1800 historycznych waliz, które należały do Żydów deportowanych na zagładę do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, zostało umieszczonych w zaprojektowanych specjalnie dla tych obiektów magazynach.

Nowy system rezerwacji online w Muzeum Auschwitz

17-12-2014
Ze względu na olbrzymie zainteresowanie wizytą w Miejscu Pamięci Auschwitz stworzony został specjalny serwis internetowy visit.auschwitz.org . Pozwala on już teraz na wygodne zarezerwowanie terminów zwiedzania od stycznia 2015 r. Jedynie rezerwacja online daje gwarancję wejścia do Muzeum w wybranym przez siebie terminie.

Premier Wielkiej Brytanii odwiedził Miejsce Pamięci Auschwitz

10-12-2014
David Cameron, premier Wielkiej Brytanii, odwiedził 10 grudnia Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Gościa powitał dyrektor Muzeum dr Piotr M.A. Cywiński.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    211