W serwisie oraz na stronach zależnych są wykorzystywane pliki cookies. Stosujemy je w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies, prosimy o dalsze korzystanie z serwisu. Jeżeli nie, prosimy o zmianę ustawień swojej przeglądarki.
Rozmiar czcionki:
MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM
AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY
W Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie została otwarta wystawa prezentująca Archiwum Eissa, wyjątkowy zbiór dokumentów pozyskanych w sierpniu przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau dzięki ogromnemu zaangażowaniu polskiej dyplomacji oraz wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans odwiedził 22 stycznia Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Gościa powitał Andrzej Kacorzyk, zastępca dyrektora Muzeum kierujący Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.
Dyrektor Muzeum Auschwitz dr Piotr M. A. Cywiński został uhonorowany Orderem Narodowym Legii Honorowej - najwyższym odznaczeniem nadawanym przez państwo francuskie. Uroczystość odbyła się 17 stycznia w ambasadzie Francji w Warszawie.
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście ogłasza nabór na seminarium szkoleniowe, które odbędzie się na Ukrainie w dn. 23-29 marca 2019 r. Seminarium jest organizowane we współpracy z Ukraińskim Instytutem ds. Badania Holokaustu „TKUMA” w Dnieprze.
Studia podyplomowe „Totalitaryzm – Nazizm – Holokaust” organizowane przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau we współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej mają na celu pogłębienie wiedzy na temat totalitaryzmów XX wieku, w tym głównie nazizmu i Holokaustu.
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście zaprasza do udziału w dwuetapowym seminarium szkoleniowym „Auschwitz – historia i symbolika”, organizowanym we współpracy z Miejscem Pamięci – Památník Terezín. Pierwsza część projektu odbędzie się w dniach 11-14 kwietnia 2019 r. w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, a w ramach drugiej części uczestnicy spędzą cztery dni od 17 do 20 października 2019 r. w czeskim mieście Terezin.
Zdjęcia z www.auschwitz.org mogą być wykorzystywane jedynie w publikacjach, dotyczących historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau lub działalności Miejsca Pamięci. Ich użycie nie może naruszać dobrego imienia ofiar KL Auschwitz. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wykorzystywanie zdjęć w celach komercyjnych wymaga zgody Muzeum oraz przesłania informacji o publikacji. Publikujący zdjęcia zobowiązuje się do podpisania ich autora oraz źródła ich pochodzenia: www.auschwitz.org, oraz poinformowania Muzeum o wykorzystaniu zdjęcia (press@auschwitz.org).