MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Kwietniowy numer miesięcznika „Oś”. Portret z podobozu Eintrachthütte.

22-04-2016
Na okładce kwietniowego numeru „Osi” znajduje się wykonany w obozie Auschwitz portret Zygmunta Salwerowicza. Przekazał go do Zbiorów Miejsca Pamięci jego syn Adam Salwerowicz.

Portret z podobozu Eintrachthütte w Zbiorach Muzeum

18-04-2016
Wykonany w obozie portret przedstawiający Zygmunta Salwerowicza, więźnia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, przekazał do Zbiorów Miejsca Pamięci jego syn, Adam Salwerowicz.

„Po wojnie pozostało zaledwie pięć domów…” – sesja edukacyjna

07-04-2016
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau zaprasza na sesję edukacyjną „Po wojnie pozostało zaledwie pięć domów…” poświęconą wysiedleniom ludności cywilnej z Oświęcimia i okolicznych miejscowości w latach 1940-1941. Sesja odbędzie się 21 kwietnia br.

III Międzynarodowa konferencja „Europa wobec wyzwań XXI wieku” - zaproszenie

21-03-2016
„Europejczyk/europejka - czyli kto?” to temat przewodni III Międzynarodowej konferencji „Europa wobec wyzwań XXI wieku”, która odbędzie się 12 i 13 maja w Oświęcimiu w ramach działań Oświęcimskiego Forum Praw Człowieka. Jednym z partnerów wydarzenia jest Muzeum Auschwitz.

Marcowy numer miesięcznika „Oś”. Nowa Rada MCEAH.

21-03-2016
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście ma nową Radę. Nominacje międzynarodowemu gronu ekspertów wręczył podczas pierwszego posiedzenia Rady Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński. W „Osi” znajdą Państwo relację z tego wydarzenia, a także fotoreportaż z wizyty prof. Glińskiego w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz.

Prof. Piotr Gliński wręczył nominację członkom Rady Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

08-03-2016
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście ma nową Radę. Nominacje międzynarodowemu gronu ekspertów wręczył podczas pierwszego posiedzenia Rady Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    226