MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Lipcowy numer Miesięcznika „Oś”

21-07-2017
Przede wszystkim zachęcamy Państwa do wycieczki do Krakowa, a to ze względu na to, że w Kamienicy Szołayskich, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, do 20 września br. oglądać można wyjątkową wystawę Twarzą w Twarz. Sztuka w Auschwitz. Przygotowana ona została w 70. rocznicę utworzenia Muzeum na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. To pierwsza tak obszerna prezentacja oryginalnych prac wykonanych w obozie przez więźniów Auschwitz. Szczegóły wewnątrz numeru.

The More I Know the Less I Understand publikacja MCEAH oraz Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej

19-07-2017
The More I Know the Less I Understand to wspólna publikacja Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej w Vancouver, która zawiera wybrane eseje studentów, którzy uczestniczyli w trzech edycjach seminarium badawczego „Witnessing Auschwitz – Conflicting Stories and Memories” organizowanego w Miejscu Pamięci Auschwitz.

Przewodniczący chińskiego parlamentu Zhang Dejiang odwiedził Muzeum Auschwitz

15-07-2017
Zhang Dejiang, Przewodniczący Stałego Komitetu Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych Chińskiej Republiki Ludowej wraz z delegacją odwiedził w sobotę 15 lipca 2017 r. Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz.

Dziesięć perspektyw widzenia Auschwitz. Specjalne wydawnictwo na 70. rocznicę utworzenia Muzeum

10-07-2017
Z okazji 70. rocznicy utworzenia Muzeum ukazał się wybór najbardziej interesujących książek wspomnieniowych autorstwa byłych więźniów niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

„Świadomość - Odpowiedzialność - Przyszłość” – podsumowanie międzynarodowej konferencji edukacyjnej

07-07-2017
„Świadomość - Odpowiedzialność - Przyszłość” to tytuł międzynarodowej konferencji edukacyjnej poświęconej edukacji o Auschwitz i Holokauście. Była ona częścią obchodów 70. rocznicy utworzenia Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Honorowy patronat nad konferencją objął wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

Twarzą w Twarz. Sztuka w Auschwitz. Wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie

06-07-2017
„Twarzą w Twarz. Sztuka w Auschwitz" to tytuł wyjątkowej wystawy w Kamienicy Szołayskich, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. Przygotowana w 70. rocznicę utworzenia Muzeum na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. To pierwsza tak obszerna prezentacja oryginalnych prac wykonanych w obozie przez więźniów Auschwitz. Patronat honorowy nad wystawą objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    252