Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

„Mówiące Wspomnienia - Ostatni Świadkowie Holokaustu” - wystawa w Szwedzkim Muzeum Historycznym

25-01-2019
„Mówiące Wspomnienia – Ostatni Świadkowie Holokaustu” to tytuł wystawy otwartej w Szwedzkim Muzeum Historycznym w Sztokholmie. Jest ona poświęcona ocalałym z Zagłady, którzy po wojnie odbudowywali swoje życie w Szwecji. Będzie ją można oglądać do 1 września 2019 r.

Dokumenty z Archiwum Eissa na wystawie w Biurze ONZ w Genewie

24-01-2019
W Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie została otwarta wystawa prezentująca Archiwum Eissa, wyjątkowy zbiór dokumentów pozyskanych w sierpniu przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau dzięki ogromnemu zaangażowaniu polskiej dyplomacji oraz wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans w Miejscu Pamięci Auschwitz

22-01-2019
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans odwiedził 22 stycznia Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Gościa powitał Andrzej Kacorzyk, zastępca dyrektora Muzeum kierujący Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Legia Honorowa dla dyrektora Muzeum Auschwitz dr. Piotra M. A. Cywińskiego

17-01-2019
Dyrektor Muzeum Auschwitz dr Piotr M. A. Cywiński został uhonorowany Orderem Narodowym Legii Honorowej - najwyższym odznaczeniem nadawanym przez państwo francuskie. Uroczystość odbyła się 17 stycznia w ambasadzie Francji w Warszawie.

Nabór na seminarium na Ukrainie

11-01-2019
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście ogłasza nabór na seminarium szkoleniowe, które odbędzie się na Ukrainie w dn. 23-29 marca 2019 r. Seminarium jest organizowane we współpracy z Ukraińskim Instytutem ds. Badania Holokaustu „TKUMA” w Dnieprze.

Studia podyplomowe „Totalitaryzm — Nazizm — Holokaust” - rekrutacja

11-01-2019
Studia podyplomowe „Totalitaryzm – Nazizm – Holokaust” organizowane przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau we współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej mają na celu pogłębienie wiedzy na temat totalitaryzmów XX wieku, w tym głównie nazizmu i Holokaustu.