Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Rekordowa frekwencja i zmiana regulaminu od 2 stycznia – imienne karty wstępu dla wszystkich odwiedzających

03-12-2019
Liczba odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz przekroczyła już rekordową frekwencję z 2018 r. Wówczas tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz zwiedziło 2 miliony 152 tysiące osób z całego świata.

Milion obserwujących Miejsce Pamięci Auschwitz w mediach społecznościowych

25-11-2019
Ponad milion osób z całego świata obserwuje profile Miejsca Pamięci Auschwitz w mediach społecznościowych: na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Dzięki dalszemu udostępnianiu publikowanych przez Muzeum wpisów, informacje o historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz trafiają do dziesiątek milionów osób.

27 stycznia: trudno być w tym dniu gdziekolwiek indziej

22-11-2019
Król Hiszpanii, para królewska z Niderlandów, prezydenci Izraela, Niemiec, Polski i Szwajcarii oraz premier Grecji są wśród pierwszych potwierdzonych szefów delegacji państwowych, którzy 27 stycznia 2020 r. wezmą udział w obchodach 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Razem z Ocalałymi - 27 stycznia na całym świecie!

19-11-2019
Każdy Ocalały z Auschwitz będzie mile widziany podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu 27 stycznia 2020 r. Mamy jednak świadomość, że z różnych względów nie każdy jest w stanie przyjechać do Miejsca Pamięci. Dlatego też wydarzenia rocznicowe będą transmitowane na żywo w Internecie i dostępne nieodpłatnie dla każdego. Całość obchodów będzie można śledzić - poza kanałami telewizyjnymi - w serwisie YouTube, a także na profilach Muzeum w mediach społecznościowych.

Wystawa "Forbidden Art" w National Liberty Museum w Filadelfii

13-11-2019
W filadelfijskim National Liberty Museum 11 listopada uroczyście otwarto wystawę „Forbidden Art”. Ekspozycja przygotowana przez Muzeum Auschwitz prezentuje historie 20 dzieł sztuki wykonanych nielegalnie i z narażeniem życia przez więźniów niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych.

27 stycznia: 75. rocznica wyzwolenia Auschwitz w bezpośrednim przekazie telewizyjnym

12-11-2019
Producentem oficjalnego sygnału telewizyjnego podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz 27 stycznia 2020 r. będzie Telewizja Polska S.A. Z bezpłatnego sygnału telewizyjnego dostępnego w przekazie satelitarnym, będą mogły skorzystać stacje telewizyjne na całym świecie.