MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Prywatny list esesmana z załogi KL Auschwitz przekazany do Archiwum

06-03-2017
Oryginalny list napisany przez jednego z esesmanów z załogi niemieckiego obozu Auschwitz Stefana Dilmetza został przekazany do Archiwum Miejsca Pamięci. To pierwszy efekt apelu Muzeum ogłoszonego w styczniu i skierowanego do niemieckiej i austriackiej opinii publicznej o przekazywanie dokumentów, zdjęć, czy prywatnych listów związanych z załogą SS KL Auschwitz.

Nabór kandydatów na przewodników

01-03-2017
W związku utrzymującą się wysoką liczbą odwiedzających Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, która w ubiegłym roku osiągnęła poziom 2 milionów osób, poszukujemy kandydatów na przewodników współpracujących z Muzeum

Polsko-holendersko-brytyjska współpraca edukatorów. Seminaria „Auschwitz – Historia i Edukacja” w Miejscu Pamięci

20-02-2017
W styczniu i lutym 2017 r. w Miejscu Pamięci Auschwitz odbyły się kolejne seminaria z cyklu „Auschwitz – Historia i Edukacja” zorganizowane przez MCEAH we współpracy z Uniwersytetem HAN w Nijmegen (Holandia) oraz Uniwersytetem w Northampton (Wielka Brytania). Wzięli w nich udział holenderscy nauczyciele i edukatorzy oraz brytyjscy studenci zainteresowani pogłębianiem swojej wiedzy dotyczącej historii Auschwitz i Holokaustu.

„Świadomość – Odpowiedzialność – Przyszłość” – międzynarodowa konferencja edukacyjna na temat Auschwitz i Holokaustu

20-02-2017
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau organizuje międzynarodową konferencję poświęconą edukacji o Auschwitz i Holokauście, która odbędzie się w dniach 4-5 lipca 2017 r. Będzie ona częścią obchodów 70. rocznicy utworzenia Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Rozpoczynamy nabór uczestników chętnych do udziału w dyskusjach panelowych.

106. numer miesięcznika „Oś” - 72. rocznica wyzwolenia Auschwitz

17-02-2017
27 stycznia ponad 60 byłych więźniów Auschwitz spotkało się na terenie byłego obozu, aby upamiętnić 72. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Tematem przewodnim rocznicowych obchodów był Czas. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Głos zabrali m.in. byli więźniowie Batszewa Dagan i Bogdan Bartnikowski. W „Osi” znajdą Państwo wiele zdjęć, a także zapis wszystkich rocznicowych wystąpień.

Nowy zarząd Friends of Auschwitz-Birkenau Foundation

15-02-2017
Friends of Auschwitz-Birkenau Foundation, organizacja od 2013 r. wspierająca działania Fundacji Auschwitz-Birkenau w Stanach Zjednoczonych, rozszerzyła skład swojego zarządu.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    243