MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Lekcja internetowa o założeniu i początkach Muzeum Auschwitz-Birkenau

01-07-2017
„Muzeum Auschwitz w pierwszych latach działalności” to nowa lekcja internetowa przygotowana przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście z okazji 70. rocznicy utworzenia Muzeum na terenach byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Jej autorem jest historyk Centrum Badań Muzeum dr Jacek Lachendro.

Film dokumentalny na 70. rocznicę utworzenia Muzeum. Pamięć - Świadomość - Odpowiedzialność.

30-06-2017
Pamięć – Świadomość – Odpowiedzialność” to tytuł filmu dokumentalnego przygotowanego wspólnie przez Telewizję Polską S.A. oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w związku z 70. rocznicą utworzenia Muzeum. Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego.

Nabór na seminarium „75 lat po Aktion Reinhardt” – współczesna pamięć o zagładzie Żydów polskich

27-06-2017
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau ogłasza nabór na seminarium dla polskich edukatorów i nauczycieli – 75 lat po „Aktion Reinhardt”

Wizyta sędziów Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze

24-06-2017
Sędziowie Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze odwiedzili 24 czerwca Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Gości przywitał dyrektor Muzeum dr. Piotr M. A. Cywiński, a o historię niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady przybliżył sędziom kierownik Centrum Badań Muzeum dr Piotr Setkiewicz.

Nabór na seminarium w Instytucie Pamięci Yad Vashem w Jerozolimie

21-06-2017
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau ogłasza nabór na seminarium „Judaizm – Dzieje i Kultura Żydów Polskich – Holokaust”.

Czerwcowy numer Miesięcznika „Oś”

20-06-2017
Do Archiwum Miejsca Pamięci trafiła niezwykle obszerna kolekcja dokumentów, związanych z obozem Auschwitz i historią II wojny światowej, m.in. gett i innych obozów koncentracyjnych, stworzona przez ocalałego z Holokaustu – Władysława Ratha i przekazana do Muzeum przez jego rodzinę. Cały zbiór liczy 1893 dokumenty oraz 29 fotografii.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    248