Rozmiar czcionki:

MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Muzeum Auschwitz docenione przez portugalską dynastię królewską

17-02-2020
Dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau dr Piotr Cywiński został odznaczony komandorią Orderu Świętego Sebastiana, a Marianna Ossolińska, szefowa Dyplomacji Pamięci w Muzeum Auschwitz oraz prezes Instytutu Auschwitz-Birkenau – odznaką orderu przyznawaną kobietom.

Zaproszenie na konferencję „Wyzwania edukacji w autentycznym miejscu pamięci. Działalność MCEAH”

13-02-2020
W związku z 15-leciem swojego istnienia Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (MCEAH) zaprasza do udziału w konferencji „Wyzwania edukacji w autentycznym miejscu pamięci. Działalność Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście”, która odbędzie się w dniach 1-4 lipca 2020 roku w jego nowej siedzibie.

Większa dostępność i łatwiejsza rezerwacja zwiedzania Miejsca Pamięci dzięki imiennym kartom wstępu

05-02-2020
Liczba odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz w styczniu 2020 r. jest o ponad 10 procent większa niż w analogicznym okresie rekordowego pod względem frekwencji 2019 r. To ponad 113 tysięcy odwiedzających. W okresie od kwietnia do października spodziewamy się miesięcznej frekwencji powyżej 200 tysięcy odwiedzających. Dzięki wprowadzonym w tym roku imiennym kartom wstępu dla wszystkich odwiedzających łatwiej będzie dokonać rezerwacji zwiedzania.

Projekt „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”

03-02-2020
„Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz”, to projekt edukacyjny skierowany do młodzieży 8 klasy szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych, jak również nauczycieli, wychowawców i edukatorów. Jego rozpoczęcie w Muzeum Auschwitz zaplanowano na 1 marca 2020 r.

„Odebrane dzieciństwo. Dzieci wyzwolone w Auschwitz” - nowa publikacja Muzeum Auschwitz

03-02-2020
„Odebrane dzieciństwo. Dzieci wyzwolone w Auschwitz” to tytuł nowej publikacji Muzeum Auschwitz. Jej autorką jest Helena Kubica. Książka poświęcona jest losom najmłodszych więźniów obozu, 750 dzieciom i nieletnim, którzy znajdowali się w obozach Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau w momencie wkroczenia tam wojsk sowieckich 27 stycznia 1945 roku.

Powołano pierwszych Konsulów Honorowych sieci Dyplomacji Pamięci Muzeum Auschwitz

30-01-2020
W przededniu 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz wręczono powołania dwóm pierwszym Konsulom Honorowym Miejsca Pamięci, którzy będą działać w ramach tworzonej przez Muzeum sieci Dyplomacji Pamięci. To Maria Zalewska ze Stanów Zjednoczonych i Enrique de Villamor y Soraluce z Hiszpanii.