MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Wystawa dokumentów z Archiwum Eissa w Bernie

22-09-2018
W rezydencji Ambasadora RP w Bernie została otwarta wystawa prezentująca Archiwum Eissa, wyjątkowy zbiór dokumentów pozyskanych w sierpniu przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau dzięki ogromnemu zaangażowaniu polskiej dyplomacji oraz wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wyjątkowa wystawa „David Olère. Ten, który ocalał z krematorium III” od 30 października w Miejscu Pamięci Auschwitz

19-09-2018
„David Olère. Ten, który ocalał z krematorium III” – to tytuł wyjątkowej monograficznej wystawy prac byłego więźnia Sonderkommando w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz, która 30 października zostanie otwarta w Miejscu Pamięci Auschwitz.

Konferencja "The Future of Auschwitz and the Holocaust Education in Authentic Memorial Sites"

04-09-2018
W dniach 10-12 października 2018 r. Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (MCEAH) w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau organizuje międzynarodową konferencję edukacyjną "The Future of Auschwitz and the Holocaust Education in Authentic Memorial Sites”.

Międzynarodowe Akademie Letnie w języku niemieckim

27-08-2018
W lipcu i sierpniu w Miejscu Pamięci Auschwitz gościli uczestnicy dwóch edycji Międzynarodowych Akademii Letnich prowadzonych w języku niemieckim – pierwszego i drugiego stopnia.

„Ta odpowiedzialność nigdy się nie skończy” – minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas w Miejscu Pamięci Auschwitz

20-08-2018
Minister Spraw Zagranicznych Niemiec Heiko Maas odwiedził 20 sierpnia Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Gościa powitał Andrzej Kacorzyk, zastępca dyrektora Muzeum kierujący pracami Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, który podczas wizyty przybliżył mu historię obozu oraz opowiadał o współczesnych wyzwaniach Miejsca Pamięci.

77. rocznica śmierci o. Maksymiliana Kolbe

14-08-2018
77 lat temu w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz został zabity franciszkanin, o. Maksymilian Maria Kolbe. W rocznicę tego wydarzenia przy bloku 11, w którym mieściło się obozowe więzienie i w którym zabito zakonnika, odprawiono uroczystą mszę świętą.
1    7  8  9  10  11  12  13  14  15    271