MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

III Międzynarodowa konferencja „Europa wobec wyzwań XXI wieku” - zaproszenie

21-03-2016
„Europejczyk/europejka - czyli kto?” to temat przewodni III Międzynarodowej konferencji „Europa wobec wyzwań XXI wieku”, która odbędzie się 12 i 13 maja w Oświęcimiu w ramach działań Oświęcimskiego Forum Praw Człowieka. Jednym z partnerów wydarzenia jest Muzeum Auschwitz.

Marcowy numer miesięcznika „Oś”. Nowa Rada MCEAH.

21-03-2016
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście ma nową Radę. Nominacje międzynarodowemu gronu ekspertów wręczył podczas pierwszego posiedzenia Rady Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński. W „Osi” znajdą Państwo relację z tego wydarzenia, a także fotoreportaż z wizyty prof. Glińskiego w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz.

Prof. Piotr Gliński wręczył nominację członkom Rady Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

08-03-2016
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście ma nową Radę. Nominacje międzynarodowemu gronu ekspertów wręczył podczas pierwszego posiedzenia Rady Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

Seminaria Raphaela Lemkina w Miejscu Pamięci Auschwitz

07-03-2016
Dwie kolejne edycje seminarium im. Raphaela Lemkina, skierowanego do dyplomatów i pracowników rządowych średniego szczebla organizowane we współpracy z Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście odbyły się w listopadzie 2015 r. i lutym 2016 r.

„Nasze noce nie należą do nas”. Unikatowa publikacja o snach więźniów Auschwitz

18-02-2016
Ukazanie głębi traumy, wykraczającej zdecydowanie poza historię samego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady to główny cel książki „Sny obozowe w pamięci ocalałych z Auschwitz”. Jej autorem jest dyrektor Muzeum dr Piotr M. A. Cywiński.

Lutowy numer miesięcznika „Oś”. Podsumowanie 71. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz.

17-02-2016
27 stycznia ponad 80 byłych więźniów Auschwitz spotkało się na terenie byłego obozu Birkenau, aby upamiętnić 71. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    226